Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dni Książki

25 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Książki. Z tej okazji zorganizowano dwugodzinną zabawę dla wszystkich uczniów, obfitującą w wiele atrakcji.

Na początku odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego „Wiersze Marii Konopnickiej”. Siedmioro uczniów, którzy wygrali eliminacje klasowe, walczyło o zwycięstwo. A wyniki ostateczne były następujące: wyróżnienie dla Nikoli z kl. IV, III miejsce dla Oliwki z kl. V, II miejsce dla Oskara z kl. IV i I miejsce dla Magdy z kl. V. Recytatorzy zostali nagrodzeni pięknymi książkami oraz gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu był pokaz strojów (uczniów poproszono o przebranie się za wybrane postaci literackie). Podziwialiśmy wiele wymyślnych kostiumów, a większość bohaterów bez trudu poznaliśmy. Zaprezentowali się na przykład kot w butach, Aslan z „Opowieści z Narnii” czy krasnoludek z baśni. Jednak najzabawniejsze okazało się przebranie całego zespołu Z4a za postaci z wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Pani Joanna Bezak odczytała głośno utwór, a dzieci spontanicznie odegrały swoje role.

Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną ze zdjęciami naszych uczniów trzymającymi ulubione książki. Każdy slajd został wzbogacony cennym aforyzmem na temat czytania. Wiele radości przyniosły również zgadywanki. Najzabawniejsza polegała na tym, żeby po wysłuchaniu fragmentu „Mikołajka” odgadnąć, który z nauczycieli go przeczytał. Okazało się, że to wcale nie było takie łatwe.

Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami zorganizowano zabawę taneczną w rytm piosenek znanych z filmu „Akademia pana Kleksa”. Wielu z nas rzuciło się w wir tańca.

Jak podsumować Dzień Książki? Było ciekawie i wesoło. Najważniejsze jednak, aby po wspólnej zabawie nie zapomnieć o… książkach, ponieważ „ Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”.