Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wczesne wspomaganie rozwoju

Drodzy Rodzice,

1 września 2022 zainaugurowaliśmy pracę zespołu wczesnego wspomagania rozwoju w naszej placówce specjalistycznej.
Wczesne wspomaganie rozwoju to specjalistyczne zajęcia, z których skorzystać mogą potrzebujące go dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych do czasu rozpoczęcia nauki w szkole. 
Aby dziecko mogło korzystać z wczesnego wspomagania rozwoju w naszym przedszkolu, konieczne jest posiadanie opinii o potrzebie WWR. Takowe uzyskać można w poradni psychologiczno-pedagogicznej (PPP). Gdy rodzic podejrzewa, że jego dziecko nie rozwija się prawidłowo, powinien się zgłosić do rejonowej PPP. Tam – po zebraniu wywiadu z rodzicami i przeprowadzeniu wymaganych badań – zostaje, w razie potrzeby, wydane stosowna opinia.

Koordynatorem zespołu wczesnego wspomagania rozwoju jest Pani psycholog mgr Dominika Buczyńska

W skład zespołu wchodzą: rehabilitant, terapeuci pedagogiczni, pedagodzy specjalni, logopedzi i neurologopedzi, tyflopedagog, terapeuci SI oraz TUS. W miarę potrzeb prowadzone mogą być również zajęcia Tomatisa i Biofeedbacku.

Od października 2022 r. nasza placówka stała się Wiodącym Ośrodkiem Koordynacyno-Rewalidacyjno-Opiekuńczym w ramach rządowego programu "Za życiem".
Koordynatorem programu jest p. Sylwia Szynkiewicz